Stacja dokująca SATA HDD / SSD dysku 2,5 "dla wnęki Slim ODD 9.5mm (flexiDOCK MB511SPO-1B)

0 Opinia(e) 

MB511SPO-1B to beztackowy adapter dla dysków HDD/SSD 2,5” przeznaczony do ultracienkich zatok CD/DVD/Blu-Ray 9,5 mm powszechnie dostępnych w komputerach stacjonarnych, laptopach i stacjach roboczych. Dzięki flexiDOCK można łatwo rozszerzyć możliwości przechowywania systemu o drugie urządzenie pamięci masowej. 

MB511SPO-1B

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

MB511SPO-1B to beztackowy adapter dla dysków HDD/SSD 2,5” przeznaczony do ultracienkich zatok CD/DVD/Blu-Ray 9,5 mm powszechnie dostępnych w komputerach stacjonarnych, laptopach i stacjach roboczych. Dzięki flexiDOCK można łatwo rozszerzyć możliwości przechowywania systemu o drugie urządzenie pamięci masowej. Pozwala on na na bezproblemową instalację i demontaż dowolnego dysku HDD lub SSD 2,5” o wysokości 7 mm bez konieczności stosowania tacek lub śrub. FlexiDOCK zostało zaprojektowane, aby zapewnić wygodę i prostotę wymiany w trybie hot-swap, trwałość oraz bezpieczeństwo.

Icy Dock MB511SPO-1B wykorzystuje wytrzymałą, całkowicie metalową obudowę spełniającą wymagania niepalności, zapewniając, że dyski są chronione przez co najmniej 10 000 cykli wkładania/wysuwania. Wokół obudowy umieszczono otwory wentylacyjne, które zapewniają dodatkowe odprowadzanie ciepła i chłodzenie. Za pomocą przełącznika zasilania można wyłączyć napęd bez konieczności jego wysuwania. FlexiDOCK to idealne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje niezawodnego systemu wysokiej jakości dla wrażliwych danych. MB511SPO-1B jest również kompatybilny z każdym laptopem wyposażonym w czytnik dysków optycznych 9,5 mm, w tym modele firm Dell, HP, Lenovo ThinkPad, IBM, Acer, Gateway, Asus, Sony, Samsung i MSI.

Zaprojektowany dla ODD 9,5 mm

Icy Dock FlexiDOCK MB511SPO-1B instaluje się we wnęce na CD/DVD/Blu-Ray o wysokości 9,5 mm. Posiada te same wymiary i otwory montażowe, co czytnik napędów. Urządzenie jest idealne dla systemów o małych rozmiarach, które wymagają dodatkowego napędu - laptopów, komputerów stacjonarnych, szaf serwerowych, komputerów kina domowego (HTPC), systemów pokładowych i przenośnych.

Dzięki urządzeniu flexiDOCK MB511SPO-1B możesz skonsolidować dane na HDD lub SSD, które mogą mieć pojemność nawet 500 razy większą niż standardowa płyta DVD.

 
Łatwa wymiana na gorąco
 
 

Icy Dock flexiDOCK MB511SPO-B został zaprojektowany w celu usprawnienia pracy w każdym zastosowaniu, które wymaga wymiany na gorąco, dzięki czemu można szybko i łatwo zamienić swoje dyski. Za sprawą unikalnego projektu dokowania dysku można po prostu wsunąć go do FlexiDOCK i rozpocząć wykonywanie zadań. Jest on pozbawiony tacek, więc wymiana odbywa się bez narzędzi. Oszczędza to czas i koszta w przypadku potencjalnej awarii napędu.

 

Po włożeniu napędu do flexiDOCK zostaje podświetlony przycisk wysuwania. To specjalnie zaprojektowany, dwuczęściowy mechanizm zwalniania napędu, który zapobiega przypadkowemu/niechcianemu wysunięciu dysku. Aby go bezpiecznie wyjąć, wystarczy przesunąć go w lewo i nacisnąć do wewnątrz.

 
 

Niezależnie od tego, czy wykonujesz zaplanowane kopie zapasowe czy pracujesz nad edycją mediów, który obejmuje wiele dysków SSD, technologia flexiDOCK ułatwia wymianę napędów o wysokości 5-7 mm bez konieczności ponownego uruchamiania komputera. Oznacza to, że proces zachodzi w ciągu kilku sekund a nie minut, dzięki czemu wrócisz do pracy szybciej bez jej przerywania.

Wypełniony funkcjami

 

MB511SPO-1B otacza napęd metalową obudową z otworami wentylacyjnymi, zaprojektowanymi w celu poprawy ochrony i maksymalizacji przepływu powietrza, dzięki czemu dysk jest utrzymywany w optymalnej temperaturze nawet w najcięższych warunkach.

 

Aby dodatkowo zabezpieczyć się przed wysokimi temperaturami, MB511SPO-1B posiada osłonę przeciwpyłową, która zapobiega blokowaniu przepływu powietrza i hamowaniu wydajności chłodzenia.

Po zainstalowaniu napędu mechanizm Eagle Hook zostaje włożony do otworów na śruby w dysku i zapobiega wypadaniu dysku w systemach narażonych na ruch i wibracje, takich jak laptopy i systemy samochodowe.

 

Przycisk wysunięcia posiada mechanizm blokujący z kluczykiem, który blokuje napęd na miejscu, chroniąc go przed przypadkowym wyrzuceniem oraz niepowołanym dostępem.

 
 

FlexiDOCK ma własny przełącznik zasilania, który pozwala w każdej chwili ograniczyć dostęp do dysku bez konieczności jego wysuwania. Wyłączenie napędu, gdy nie jest on używany, zapobiega dodatkowemu zużyciu podczas odczytu i zapisu na nim.

 

Wskaźnik LED pokazuje informacje o tym, kiedy dysk jest używany.

 

Kompatybilny z ODD 9,5 mm

Zastąpienie napędu CD / DVD / Blu-Ray laptopem nigdy nie było łatwiejsze niż w przypadku urządzenia flexiDOCK MB511SPO-1B. Niektóre laptopy wymagają metalowej klamry, aby zainstalować urządzenie we wnęce na napęd optyczny. Jeśli jest ona potrzebna, można ją wymontować z istniejącego czytnika płyt.

 
 
Sugerowane zastosowania
 
Kopie zapasowe danych, klonowanie danych, edycja audio i wideo, odzyskiwanie dysku lub wszelkie zastosowania wymagające wymiany dysku.
Kluczowe cechy
 
Obsługuje 1x dysk HDD/SSD 2,5” SATA
Pasuje do dowolnej wnęki na napęd optyczny o wysokości 9,5 mm
Metalowa obudowa z częściami z tworzywa ABS dla optymalnej ochrony
Beznarzędziowa instalacja napędu bez tacek
Dwuczęściowy mechanizm wysuwania napędu z blokadą na klucz dla maksymalnego bezpieczeństwa i zapobiegania wypadkom
Mechanizm Eagle Hook zatrzymuje dyski na miejscu i zapobiega jego wypadaniu z systemu narażonego na ruch i wibracje
Osłona przeciwpyłowa chroni przed kurzem, gdy wewnątrz nie ma napędu
Flush drive insertion design fully protects drives from possible environmental damage
Dostępny z przodu przełącznik zasilania napędu
Wspierany przez 3-letnią gwarancję producenta na wszystkie wady
Idealna stacja dokowania SSD / HDD 2,5 "dla systemów wymagających łatwej wymiany na gorąco, takich jak komputery przenośne, systemy centrów danych, systemy do montażu w szafach i serwery oraz systemy wojskowe / medyczne
MB511SPO-1B

Opis

Model
MB511SPO-1B
Kolor
Czarny
Kompatybilne dyski
2.5" SSD / HDD SATA
Kompatybilne wysokości dysków
7mm
Interfejs zewnętrzny
1 x Slimline SATA 7 pin
Podłączenie zasilania
1 x Slimline SATA 6pin
Montaż
1 x Ultra Slim ODD Bay
Szybkość transferu
do 6 Gb/s (w zależności od szybkości dysku)
Materiał wykonania
Tworzywo sztuczne
Wymiary (dł. x szer. x wys.)
128.0 x 9.5 x 129.4mm

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Stacja dokująca SATA HDD / SSD dysku 2,5 "dla wnęki Slim ODD 9.5mm (flexiDOCK MB511SPO-1B)

MB511SPO-1B to beztackowy adapter dla dysków HDD/SSD 2,5” przeznaczony do ultracienkich zatok CD/DVD/Blu-Ray 9,5 mm powszechnie dostępnych w komputerach stacjonarnych, laptopach i stacjach roboczych. Dzięki flexiDOCK można łatwo rozszerzyć możliwości przechowywania systemu o drugie urządzenie pamięci masowej. 

Napisz swoją opinię