2 x 2,5" SAS / SATA SSD / HDD i (Ultra) Slim ODD do zewnętrznej wnęki 5,25" (ToughArmor MB602SPO-B)

0 Opinia(e) 

2x SATA/SAS SSD lub HDD o wysokości do 15 mm oraz napęd CD/DVD/Blu-ray ROM o wysokości 9,5 mm lub 12,7 mm w zatoce 5,25". Zaprojektowana do zastosowań komercyjnych, takich jak systemy wojskowe i medyczne, komputery pokładowe i powietrzne, systemy samochodowe, serwery, stacje robocze i mobilne systemy komputerowe. Utrzymanie optymalnej temperatury napędu dzięki konfigurowalnemu 40-mm wentylatorowi 

MB602SPO-B
445,00 zł
Brutto
Wysyłka 24h

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

 
Przedstawiamy mobilną, wytrzymałą kieszeń ToughArmor MB602SPO-B z możliwością wymiany dysków “na gorąco”. Mieści ona w sobie 2x SATA/SAS SSD lub HDD o wysokości do 15 mm oraz 1x napęd CD/DVD/Blu-ray ROM o wysokości 9,5 mm lub 12,7 mm w zatoce 5,25". Zaprojektowana do zastosowań komercyjnych, takich jak systemy wojskowe i medyczne, komputery pokładowe i powietrzne, systemy samochodowe, serwery, stacje robocze i mobilne systemy komputerowe. Utrzymanie optymalnej temperatury napędu dzięki konfigurowalnemu przez użytkownika 40-milimetrowemu wentylatorowi chłodzącemu i dużej liczbie otworów wentylacyjnych w całej obudowie. Posiada zaawansowane, wyjmowane tace na dysk z antywibracyjną ochroną w trudnych warunkach, z kolei wbudowane, indywidualne diody LED informują o stanie napędu.
Maksymalne wykorzystanie przestrzeni
 
Kompaktowa konstrukcja ToughArmor MB602SPO-B mieści w jednej 5,25" dwie wnęki umożliwiające błyskawiczną wymianę dysków SSD/HDD 2,5” (tzw. hot-swap) oraz jeden napęd optyczny Slim/Ultra-Slim CD/DVD/Blu-ray ROM, idealny do zastosowań wymagających dużej ilości miejsca, takich jak komputer typu powerhouse, przenośna stacja robocza do zastosowań wojskowych i montowany w stelażu komputer przemysłowy.
Nowo zaprojektowany wspornik napędu optycznego MB602SPO-B posiada adaptacyjną konstrukcję umożliwiającą obsługę dowolnego czytnika napędu optycznego typu Slim 12,7 mm lub Ultra-Slim 9,5 mm CD/DVD/Blu-Ray ROM.
Taca na dyski MB602SPO-B jest przeznaczona do obsługi dysków twardych i dysków SSD o wysokości do 15 mm, dzięki czemu są one kompatybilne z dyskami SAS oraz dyskami SATA. Dyski SAS są wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych, takich jak archiwizacja długoterminowa dla zapewnienia ich długiej żywotności, większej niezawodności i szybszych prędkości obrotowych do 15 000 obr/min dla szybkiego dostępu do danych. Obsługiwane są wszystkie dyski SAS, w tym dyski Seagate Exos, HGST Ultrastar serii C oraz dyski Dell, HPE i Toshiba SAS.
Zaprojektowany z myślą o wszechstronności
Niezależnie od tego, jakich dysków używasz, instalacja jest łatwa dzięki wygodnie oznaczonym otworom na śruby. Po podłączeniu wystarczy przykręcić wbudowaną śrubkę, a napęd zostanie zablokowany. Dzięki temu czytnik napędu optycznego pozostanie w miejscu, nawet w warunkach silnego ruchu lub wibracji. W przypadku korzystania z czytnika optycznego Ultra-Slim (9,5 mm), dołączoną podkładkę dystansową z pianki można zainstalować na górnej części ODD w celu uzyskania estetycznego efektu.
 
 
Gdy nadszedł czas na wymianę lub ulepszenie czytnika napędu optycznego CD/DVD/Blu-ray, demontaż jest równie prosty. Po poluzowaniu śruby wspornika widać sprężynowe ramię . Wystarczy pociągnąć wysuwane ramię, aby wyjąć napęd optyczny z obudowy.
Mocna konstrukcja
 
Seria ToughArmor wykorzystuje wytrzymałą, w pełni metalową konstrukcję w całej obudowie i tacach, a trend ten jest kontynuowany przez MB602SPO-B. Została ona zaprojektowana specjalnie z myślą o pracy w trudnych warunkach, takich jak zastosowania wojskowe i medyczne, systemy awioniki, maszyny przemysłowe i magazynowe oraz wszelkie zastosowania wymagające oceny palności.
W celu zapewnienia dodatkowej ochrony, tace przesuwne EZ-Slide są w pełni wykonane z metalu. Dzięki temu zapewniają maksymalną ochronę dysku SSD wewnątrz i na zewnątrz urządzenia. Technologia antywibracyjna wbudowana w tacę redukuje wibracje pochodzące z mechanicznych dysków twardych, zmniejszając hałas i chroniąc dyski przed uszkodzeniami w wyniku wibracji. Ponadto taca jest również wyposażona w mechanizm uziemienia EMI, który zapewnia bezpieczne środowisko dla dysków twardych lub dysków SSD używanych w celu osiągnięcia najlepszych wyników.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa napędu, konstrukcja zatrzasku "eagle-hook" bezpiecznie trzyma napędy podczas użytkowania i sprawia, że wyrzut jest tak łatwy jak naciśnięcie przycisku.
Mnóstwo funkcji
 
Aby zapobiec gromadzeniu się kurzu, który z czasem może zatykać wewnętrzne gniazda i hamować przepływ powietrza, dołączona została osłona przeciwpyłowa chroniąca obudowę, gdy napęd optyczny nie jest używany. Po zainstalowaniu napędu optycznego CD/DVD/Blu-ray, osłona przeciwpyłowa może zostać łatwo zdjęta bez użycia narzędzi i śrub.
Indywidualne diody LED dla każdej wnęki umożliwiają natychmiastową informację o statusie napędu, informując użytkownika, kiedy dyski są podłączone do zasilania lub używane.
Sterowany przez użytkownika 40-milimetrowy wentylator chłodzący współpracuje z dużymi otworami wentylacyjnymi w tacy i obudowie, aby usunąć jak najwięcej ciepła i utrzymać napędy w optymalnych temperaturach. Wentylator może być ustawiony na wysoką prędkość dla intensywnych zastosowań mechanicznych dysków twardych, niską dla chłodniejszych dysków SSD i może być całkowicie wyłączony w celu schłodzenia przez wbudowany system chłodzenia komputerów.
Możliwość obsługi kabli danych i zasilania SATA z konstrukcją zatrzasku blokującego przed przypadkowym rozłączeniem kabli podczas użytkowania. Po podłączeniu tych kabli pozostaną one zablokowane na swoim miejscu aż do momentu ich ręcznego usunięcia, zapewniając niezawodne połączenie.
Zabierz ToughArmor w podróż z MB991U3-1SB

 
Aby uzyskać dostęp do danych poza systemem lub w odległych lokalizacjach, skorzystaj z ToughArmor MB991U3-1SB. Gniazdo na tace z dyskiem MB991U3-1SB jest kompatybilne z różnymi tacami dyskowymi ToughArmor, w tym z seriami MB516, MB607, MB991, MB992, MB994, MB996 i MB998. Dzięki temu posiadacze systemów ToughArmor mają dostęp do napędu wewnętrznego na zewnątrz bez konieczności otwierania obudowy. Jest to doskonałe narzędzie do indywidualnego testu diagnostycznego napędu. Jeśli chcesz bezpiecznie usunąć dane lub po prostu zwiększyć pojemność pamięci masowej systemu, wyjmij tacę z wewnętrznego modułu ToughArmor i włóż ją do MB991U3-1SB, aby wykonać indywidualne zadania na zewnątrz za pomocą interfejsu USB 3.0. Najlepsze jest to, że MB991U3-1SB wykorzystuje magistralę USB i nie wymaga zasilacza do pracy. Wystarczy podłączyć kabel USB do dowolnego urządzenia i można rozpocząć pracę.
Taca na dysk
 
EZ-Slide Mini Tray MB991TRAY-B DriveTray for ToughArmor MB991/994/508 series
 
Taca kompatybilna z zewnętrznym ToughArmor:
 
Sugerowane zastosowania
 
-
Idealne do zastosowań wymagających dużej ilości pamięci masowej dysków SSD i pełnowymiarowych mechanicznych dysków twardych lub dysków półprzewodnikowych, w szczególności dysków SATA o dużej pojemności i dysków SAS klasy przemysłowej o wysokości 15 mm; systemów wojskowych i medycznych wymagających wytrzymałej konstrukcji oraz serwerów o małej obudowie wykorzystujących mechaniczne dyski twarde 2,5" do pamięci masowej.
Kluczowe cechy
 
*
Wytrzymała konstrukcja stalowa przeznaczona do zastosowań przemysłowych i komercyjnych, takich jak wojsko i medycyna, serwery, centra danych, stacje robocze i przenośne systemy komputerowe.
*
Idealny do zastosowań, które muszą sprostać wymaganiom w zakresie palności.
*
Pasuje do 2x dysków SSD lub dysków twardych o wysokości od 5 mm do 15 mm.
*
Obsługuje pojedyncze kanały SATA III i SAS.
*
Obsługuje płaski (12,7 mm) lub ultracienki (9,5 mm) dysk optyczny (napęd ODD).
*
Sprężynowy uchwyt ODD do szybkiego montażu i demontażu.
*
Podwójne złącza zasilania SATA oddzielają napęd ODD od zasilania dysku twardego/SSD, zapewniając stabilne zasilanie.
*
Wentylator chłodzący 40 mm z trzema trybami pracy : szybki , wolny oraz wyłączony, utrzymuje właściwą temperaturę napędu.
*
Otwory wentylacyjne umieszczone na tacach i w całej obudowie zapewniają doskonałe chłodzenie pasywne.
*
Active Power Technology (APT) - indywidualne diody LED , wentylator chłodzący tylko wtedy, gdy w zatoce zainstalowany jest napęd.
*
Indywidualna dioda LED informująca o statusie dysku dla każdej kieszeni.
*
Technologia antywibracyjna (AVT) redukuje drgania pochodzące z mechanicznych dysków twardych.
MB602SPO-B

Opis

Model
MB602SPO-B
Kolor
Czarny
Kompatybilne dyski
2 x 2.5" SSD / HDD & 1 x Ultra Slim or Slim ODD | SATA / SAS (SAS host required / single channel)
Kompatybilne wysokości dysków
2 x 2.5" do 15mm | 1 x Ultra Slim ODD (9.5mm) / Slim ODD (12.7mm)
Interfejs zewnętrzny
3 x SATA 7pin
Podłączenie zasilania
2 x SATA 15pin power
Montaż
1 x 5,25"
Szybkość transferu
do 6 Gb/s (w zależności od szybkości dysku)
Materiał wykonania
Metal
Sygnalizacja LED
Zasilanie HDD i Aktywność HDD
Wymiary (dł. x szer. x wys.)
146.0 x 41.3 x 154.2mm
Waga
697.8g

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

2 x 2,5" SAS / SATA SSD / HDD i (Ultra) Slim ODD do zewnętrznej wnęki 5,25" (ToughArmor MB602SPO-B)

2x SATA/SAS SSD lub HDD o wysokości do 15 mm oraz napęd CD/DVD/Blu-ray ROM o wysokości 9,5 mm lub 12,7 mm w zatoce 5,25". Zaprojektowana do zastosowań komercyjnych, takich jak systemy wojskowe i medyczne, komputery pokładowe i powietrzne, systemy samochodowe, serwery, stacje robocze i mobilne systemy komputerowe. Utrzymanie optymalnej temperatury napędu dzięki konfigurowalnemu 40-mm wentylatorowi 

Napisz swoją opinię